XX. Széchy Károly előadóülés

Geotechnikus találkozó a mérnöki szakterület hagyományokat ápoló intézményeinek és szervezeteinek támogatásával.

A Magyar Geotechnikai Egyesület, a Magyar Tudományos Akadémia Műszaki Tudományok Osztálya és a Magyar Mérnöki Kamara Geotechnikai Tagozata szervezésében megvalósuló jubileumi ülésre 2014. február 14-én kerül sor.

A rendezvényen előad:

• Carlo Viggiani, a Nápolyi II. Frederico Egyetemről, előadásának címe: „A tudomány és a geotechnikai szakma közti kapcsolatok”
  • Nagy László, a BME Geotechnikai Tanszék vezetője, előadásának címe: „Veszélyek, valószínűségek, kockázatok a geotechnikában”
  • Tóth Ákos, EPFL Lousanne, előadásának címe: „Pajzsos alagútépítés teljesítmény – előrejelzése vegyes kőzetkörnyezetben”
  • Ivan Vrkljan, a Nemzetközi Kőzetmechanikai Szövetség alelnöke, előadásának címe: „Az ISRM jelene és jövője”

Az előadóülést követően este megrendezésre kerül a hagyományos „Geotechnikus vacsora”, ami kötetlen szakmai beszélgetéseknek adhat otthont.

A rendezvényen várjuk az építőmérnöki szakma geotechnika része iránt érdeklődő diákokat is, akik részére a rendezvény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Helyszín:  MTA Nagyterme (Budapest V. Roosevelt tér 9. II. emelet)

Bővebb információ, meghívó és jelentkezés:  www.geotechnikaitagozat.hu