AZ ÉPÍTŐMÉRNÖKI KAR A NEMZETKÖZI RANGSORBAN

Nemzetközi siker

A QS World University Rankings elkészítette a 2022 év szakterületek szerinti sorrendjét.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem az elmúlt években egyre több nemzetközi (világ- és európai szintű) felsőoktatási rangsorban ért el előkelő helyezést. Ezek a rangsorok (rankingek) ‒ ha nem is minden esetben a legobjektívebb mutatók, de ‒ bizonyos szempontrendszerek és módszertanok szerint összehasonlítási lehetőséget nyújtanak a világ legelismertebb intézményeivel.

Az Engineering and Technology (Mérnöki és technológiai) területen a BME idén a 211. helyet foglalja el. A BME-nek 11 képzése került fel a listára, 3 képzése is 151-200 között van, az építőmérnöki területen a V4-ek (Lengyelország, Csehország, Szlovákia, Magyarország) között is a legjobb.

Nemzetközi szinten a 200-800. közötti helyezések általában a világ legjobb 2-6%-át jelentik, így a BME mindenféleképpen a világelithez tartozik.