Mentsik Győző 90 éves

A Magyar Út- és Vasútügyi Társaság illetve a BME Út és Vasútépítési tanszéke, 90. születésnapján köszöntötte  Dr. Mentsik Győzőt, a Budapesti Műszaki Egyetem nyugalmazott docensét, a MAUT egykori ügyvezetőjét, aki a hazai útépítő mérnöki képzés meghatározó alakjaként mérnökgenerációkkal ismertette meg  az úttervezési és útépítési szakterületeket.

Dr. Mentsik Győző 1952-től nyugdíjazásáig megszakítás nélkül a Budapesti Műszaki Egyetemen dolgozott, oktatási tevékenysége mellett mintegy 50 egyetemi és főiskolai jegyzetet és 30 szakcikket írt, szakfolyóiratok szerkesztőbizottsági tagjaként, lektoraként tevékenykedett. Számos szakmai díj és kitüntetés, közte a köztársasági elnök által adományozott Magyar Ezüst Érdemkereszt tulajdonosa.