Kari, tanszéki és egyetemi ösztöndíjak:

#építő250 ösztöndíj Az Építőmérnöki Kar saját ösztöndíjprogramja, félévente akár 250.000 forintos támogatás, már az első egyetemi év szeptemberétől! A pályázás folyamatos.

HK Kari BME Ösztöndíj BSc és MSc hallgatóknak. Jelenleg nincs aktuális benyújtási határidő.

Kari doktorandusz-ösztöndíj a 3 éves képzésben részt vevő, állami ösztöndíjas doktoranduszoknak. Jelenleg nincs aktuális benyújtási határidő.

Vanderbilt University Ösztöndíj A BME és a Vanderbilt University (Nashville, Tennesse, USA) a 2019/2020-as tavaszi félévre tandíjmentes részképzési pályázatot hirdet. A pályázati adatlap itt elérhető. Pályázási határidő: 2019. augusztus 5. 15.00

Középiskolásoknak szóló kari ösztöndíjak

Az akutális egyetemi ösztöndíj-lehetőségek elérhetők a HSZI oldalán.

Országos ösztöndíjak:

Új Nemzeti Kiválóság Program 2018 Kutatási ösztöndíj hallgatóknak, kutatóknak. Jelenleg nincs aktuális benyújtási határidő.

Erasmus + tanulmányi ösztöndíj Támogatás külföldi részképzésre, BSc, MSc és PhD hallgatóknak. Jelenleg nincs aktuális benyújtási határidő.

Campus Mundi tanulmányi ösztöndíj Támogatás külföldi részképzésre, BSc, MSc és PhD hallgatóknak Stipendium Hungaricum partnerországokba. Jelenleg nincs aktuális benyújtási határidő.

Szervezetek, intézmények aktuális pályázatai:

Irány Közép-Európa! CEEPUS Freemover ösztöndíjak Külföldi részképzés a 2019/2020-as őszi félévére a CEEPUS országok (Bulgária, Csehország, Észak-Macedónia, Horvátország, Koszovó, Moldova, Montenegró, Románia, Szerbia és Szlovákia) akkreditált felsőoktatási intézményeiben, hallgatóknak és oktatóknak is. További információk itt. Pályázás: 2019. július 1-től folyamatosan.

Ösztöndíjpályázat magukat romának valló hallgatóknak A pályázás folyamatos.

ESPA gyakorlat az Egyesült Királyságban Hat hónapos ingyenes szakmai gyakorlat hallgatóknak. A pályázás folyamatos.

Knebel Jenő Ösztöndíj Három féléves, félévente 250.000 Ft összegű támogatást kaphat egy alapképzésben hídépítést tanuló BME építőmérnök hallgató. A pályázat benyújtási határideje: 2019. július 8.

Honvédelmi Minisztérium által hirdetett ösztöndíj Olyan hallgatók kaphatnak támogatást, akik vállalják, hogy minimum az ösztöndíjfolyósítással megegyező ideig fenntartja szerződéses jogviszonyát a Honvédelmi Minisztériummal. A támogatás összege felsőoktatásban tanuló hallgatók részére havi 133.800 Ft. A pályázati adatlap itt elérhető. Jelentkezési határidő: 2019. július 17.