Kitüntetések a Karon

Az Építőmérnöki Kar két oktatóját is kitüntették március 15-én, mindkettőjük esetében kiemelték az oktatásban elért eredményeiket is.

Dr. Ádám József az Általános és Felsőgeodézia Tanszék egyetemi tanára Széchenyi-díjat kapott. Az indoklásban kiemelték a geodézia területén végzett több mint négy évtizedes, kiemelkedően eredményes kutatómunkáját, valamint sokoldalú, nemzetközileg is elismert tudományszervezői és jelentős egyetemi oktatói tevékenységét.

Dr. Horváth Kálmán, az Általános és Felsőgeodézia Tanszék professor emeritusa a műszaki felsőoktatásban végzett hét évtizedes kimagasló oktatói, kutatói, tanszékvezetői tevékenységéért az Életfa emlékplakett arany fokozatát vehette át. A kitüntetés aranyokozata azoknak a legkiválóbb szakembereknek adható, akik 90. születésnapjukat ünnepelték. Az elismerést Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter adta át.

Gratulálunk mindkettőjüknek!